| CRGH1206F47R - TE CONNECTIVITY AMP CONNECTORS - RES SMD 47 OHM 1% 1/2W 1206 | |
| Packaging | Digi-Reel® |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Tolerance | ±1% |
| Features | - |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm) |
| Composition | Thick Film |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 1206 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Failure Rate | - |
| Resistance | 47 Ohms |