x
Fiyatlara Gümrük Vergisi, Yurtdışı Kargo ve KDV dahildir!
Amerika'dan Düzenli Olarak Günlük Yükleme Yapıyoruz.
1000 TL ve Üzeri Siparişlerinize Ücretsiz Kargo
⭐%100 Orijinal Ürün Garantisi⭐
Menü
DigiKey Türkiye Distribütörü
Elkom Elk. Elektronik
DİGİ-KEY'in Türkiye'deki
Yetkili Tek İş Ortağıdır.
Detaylı İncele
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
Yukarı Çık

İptal ve İade Koşulları

ÜRÜN İADE KOŞULLARI

Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde "EKOM ELEKTRIK ELEKTRONİK SANAYİ ve TİCARET A.Ş " adına, "Beylikdüzü OSB Mahallesi Hürriyet Bulvarı ASF&Batı Plaza No:10 Kat:3 D:9 34524 – Beylikdüzü İstanbul" adresine aşağıdaki koşullar dâhilinde iade edebilirsiniz.

İade kapsamındaki koşullar aşağıdaki gibidir;

1-   Kargo firmasının siparişi alıcıya tesliminden itibaren en geç 14 gün içerisinde yapılmalıdır.

2-   Web sitesi üzerinde siparişlerim sekmesi altında "İade” seçeneği bulunmaktadır. İade seçeneğine tıklandıktan sonra açılan formun eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekir.

3-   İade başvuru talepleri onaylanan kullanıcıların e-mail adreslerine ‘iade kargo referans numarası’ iletilmektedir. Bu numara ile ücretsiz iade kargo gönderimi yapılabilmekte. İade kargo referans numarası olmadan gönderimi yapılan iade kargolar teslim alınmamakta ve göndericiye geri dönmektedir.

4-   385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca mutlak suretle ürün/ürünlerin faturasını alt kısmındaki iade bölümlerini eksiksiz bir şekilde doldurup imzalayarak, varsa sevk irsaliyesi ile birlikte göndermelidir.

5-   İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekir.

6-   İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

7-   İadeye konu ürünlerin, orijinal ambalajlarının ve/veya EKOM ELEKTRIK ELEKTRONİK SANAYİ ve TİCARET A.Ş . tarafından hazırlanan ambalajların hiçbir şeklide açılmamış, bozulmamış olması ve etiket/ bandrolünün yırtılmamış, tahrip edilmemiş olması gerekmektedir.

8-   Açıkça müşterinin özel talebi doğrultusunda hazırlanmış ürünlerin iadesi mümkün değildir.

9-  Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen mallar, tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallar, süreli yayınlar, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar için iade hakkı kullanılamaz.

10-  Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi mümkün değildir.

11-  Niteliği ve Kullanım Şartları İtibari İle İade Edilemez Ürünler: Elektronik Baskı Devre Kartı (PCB), Breadboard üzerinde kullanılabilen veya kablo bağlantıları ile monte edilebilen ( yüzey montaj, bacaklı, soketli vb.), belirli bir DC/AC Gerilim/Akım uygulamak suretiyle çalıştırılabilen her türlü aktif (yarı-iletken, güç elektroniği, entegre devre, işlemci vb.), pasif (direnç, kondansatör, bobin vb.) modül (haberleşme, sensor, display vb.), Elektronik/Elektromekanik komponentler, Ölçü Aletleri Geliştirme / Test Kiti ve benzerleri ürünlerde iade hakkı kullanılamaz.İade kapsamındaki ürünü gönderdikten sonraki süreç aşağıdaki gibidir;

1-   Ürününüz www.e-komponent.com tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı, aksesuarları, faturası kontrol edilecektir. ( İade edeceğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturasıyla birlikte göndermeniz gerekir.) İade işleminin onaylanması durumunda,

- Azami 14 gün içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir.

- Ürün bedeli, satın alma esnasında kullandığınız ödeme yöntemiyle iade edilir.

- Ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir.

- Ürün Bedel İadesi işlemi tamamlandığında kayıtlı olan e-posta adresinize bilgi mesajı gönderilir.

2-   İadenizin iade koşullarına uygun olmaması durumunda ise ilgili ürün, adresinize alıcı ödemeli kargo ile gönderilecektir. Ürününüzün durum bilgisi e-mail ile paylaşılacaktır.


ARIZALI VE BOZUK ÜRÜN BİLDİRİM KOŞULLARI

Ürününüzle ilgili yaşadığınız arıza/bozuk sorunları için, ürünün elinize geçmesinden itibaren 14 gün içinde tarafımıza başvurabilirsiniz.

İşlem yapılmasını istediğiniz ürün için Hesap > Siparişlerim adımından ilgili siparişinizde ki ürün için “İade Formu doldurup, İade Nedenini Arızalı / Bozuk Ürün" seçerek talebinizi iletin. Doldurduğunuz form onaylandıktan sonra, size iletilen e-maildeki yönlendirmeler doğrultusunda ürünün gönderimini gerçekleştirin.

Ürününüz www.e-komponent.com tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı, aksesuarları kontrol edilerek ve incelenmek üzere Kalite Birimi ‘ne gönderilir.

Arızalı/Bozuk olduğu beyan edilen ürün ve detaylı arıza bildirim formu ile birlikte doğrudan temsilcisi olduğumuz ürün tedariği gerçekleştirilen yurtdışındaki üretici ve/veya distribütör firmaya gönderilir.

Ürün tedariği gerçekleştirilen üretici ve/veya distribütör firma teknik ekip tarafından yapılan testleri ve incelemeleri sonucunda problemin kullanıcıdan kaynaklı olmadığı ve müşterinin belirttiği şekilde sorunlu olduğu tespit edildiği takdirde ürün müşterinin tercihi doğrultusunda ya yenisi ile değiştirilir ya da ürün bedeli kadar ücret iadesi yapılır.

Arızalı olduğu beyan edilen ürünün teknik ekip tarafından yapılan testleri ve incelemeleri sonucunda müşterinin belirttiği şekilde sorunlu olmadığı tespit edildiği takdirde ürünün çalıştırılması ile ilgili müşteriye bilgi verilerek ürün müşteriye geri gönderilir. Bu durumda tüm kargo giderleri müşteri tarafından karşılanır.

Ürün tedariği gerçekleştirilen yurtdışındaki üretici ve/veya distribütör firma teknik ekibi tarafından yapılan testler ve incelemeler 30 günü aşmayacaktır.

Arıza tespiti sırasında detaylı bilgi almak amacı ile kullanıcıya 3 (üç) iş günü içinde ulaşılamazsa teknik çalışmalara devam edilmeden ürün 30 günlük bekleme durumuna alınır ve ürünle ilgili hiç bir işlem yapılmaz.

GARANTİ KOŞULLARI

EKOM tarafından satışı gerçekleştirilen tüm elektronik devre elemanları doğrudan temsilcisi olduğumuz üretici firmalardan ve/veya bunların dünya üzerindeki resmi/yetkili satış kanalları üzerinden tedarik edilmektedir. Tedarik edilen ürünlerin ambalajları üzerinde üretici ve/veya distribütör firma etiketleri mevcuttur. Bu orjinal etiket bilgileri sayesinde bütün ürünler geriye, üretim aşamasına kadar takip edilebilmektedirler (tracebility). Ürünler, üretici firmaların yayınladığı (web/katalog/...vs) teknik speklere (datasheet) uygundur. Ürünlere ait teknik bilgiler ve/veya üretici firmanın ilgili üreticilerin web sitelerinde mevcut olup farklı durumlarda da üreticinin fabrikasından talep edilmek suretiyle bilgilerinize sunulacaktır’

Elektronik bileşenler ve devre elemanları tek başına kullanılamayan (tak çalıştır) ürünler olmadığından garanti kapsamında değildirler.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.