| ISO7320CQDRQ1 - TEXAS INSTRUMENTS - DGTL ISO 3000VRMS 2CH 8SOIC | |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | General Purpose |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Data Rate | 25Mbps |
| Technology | Capacitive Coupling |
| Voltage - Isolation | 3000Vrms |
| Inputs - Side 1/Side 2 | 2/0 |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Rise / Fall Time (Typ) | 2.4ns, 2.1ns |
| Common Mode Transient Immunity (Min) | 25kV/µs |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) | 57ns, 57ns |
| Isolated Power | No |
| Channel Type | Unidirectional |
| Pulse Width Distortion (Max) | 4ns |
| Number of Channels | 2 |