Menü
Elkom Elk. Elektronik
DİGİ-KEY'in Türkiye'deki
Yetkili Tek İş Ortağıdır.
Detaylı İncele
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
Yukarı Çık

HAQSPA_R

Honeywell Hava Kalitesi Dedektörü

Resimler temsilidir Ürün özellikleri için lütfen ürün açıklamalarını kontrol ediniz
Honeywell Hava Kalitesi Dedektörü - 1
Honeywell Hava Kalitesi Dedektörü - 2
ÜRETİCİ KODU : HAQSPA_R KOPYALA
ÜRETİCİ : Honeywell Sensing and Productivity Solutions KOPYALA
PAKETLEME TİPİ : Box

Soluduğunuz havanın içinde neler var biliyor musunuz? Honeywell Hava Kalitesi Monitörü ile öğrenin.Honeywell Hava Kalitesi Monitörü, daha sağlıklı olmanız için hava kalitesiyle ilgili bilmeniz gereken tüm verileri size verebilir. Ödüllü tasarıma*, dokunmatik ekrana, renkli göstergelere ve Wi-Fi bağlantısına sahip cihaz, altı farklı kirletici maddeyi, alerjeni ve parametreyi ölçebilir.

Tescilli bir algoritmadan faydalanan monitör yüzde cinsinden IQ ölçümü verir. Beyninizin mevcut şartlarda ne kadar iyi çalışabileceğini ölçer.

Bağlı cep telefonu uygulamasıyla birlikte, dilediğiniz her zaman ve her yerde ortamın hava kalitesini kontrol etmek için kullanabilir ve kendinizi ve sevdiklerinizi korumak için gerekli önlemleri alabilirsiniz.

Hava Kalitesi Neden Önemlidir?

Hava Kalitesi, çeşitli kirletici maddeler, partikül maddeler, gazlar, kimyasallar ve diğer maddeler nedeniyle hem fiziksel, hem de ruhsal sağlığımızı etkileyebilir. Honeywell Hava Kalitesi Monitörünün gösterebileceği parametrelerin bir listesini görmek ve bunları takip etmenin neden önemli olduğunu öğrenmek için aşağıya bakabilirsiniz.

GÖSTERGE AÇIKLAMA ETKİLERİ
PARTİKÜL MADDE (PM2.5) Havada bulunan 0,1 ila 2,5 mikrometre çapındaki (bir insan saçı çapının %3'ü) partiküllerdir. Bunlar kurum, yanma yan ürünleri, fosil yakıt dumanı, sigara dumanı, toz, polen ve küf gibi alerjenleri, vb. içerebilir. PM2.5 irritants may lodge in the lungs, causing asthma, respiratory inflammation, aggravated allergies, lung and heart conditions, and maybe carcinogenic after long-term exposure increasing mortality risk.
FORMALDEHYDE (HCHO) Preslenmiş ahşap, sunta ve kontrplak ürünleri, duvar yalıtımı, bazı yeni mobilyalar, tutkal, yapıştırıcı ürünler, vb. yoluyla “havaya salınan” renksiz, yanıcı ve yoğun kokulu bir gazdır. Gözlerde sulanmaya, gözler, burun ve boğazda yanma hissine, öksürmeye, hırıltıya, mide bulantısına, ciltte tahrişe neden olabilir. İnsanlar üzerinde kanserojen etkileri olduğu kabul edilmiştir.
TOPLAM UÇUCU ORGANİK BİLEŞENLER (TVOC) Boya ve cilalar, temizlik ürünleri ve dezenfektanlar ve kozmetik ürünleri dahil, evlerde kullanılan çeşitli ürünler yoluyla yayılır. İç mekanlarda yoğunluk, dış mekanlara göre (10 kata kadar) daha fazladır. Göz, burun ve boğazda tahrişe, baş ağrısına, koordinasyon kaybına ve mide bulantısına, karaciğer, böbrek ve merkezi sinir sisteminde hasara, potansiyel kansere, bilinmeyen kısa süreli ve uzun süreli olumsuz etkilere neden olabilir.
KARBONDİOKSİT (CO2) Karbon ve organik bileşiklerin yanması ve solunum yoluyla üretilen renksiz ve kokusuz gazdır. Karbondioksit birikiminin başlıca sebebi yetersiz havalandırmadır. Konsantrasyon eksikliğine, baş dönmesine, baş ağrısına, görme ve işitme bozukluğuna, bilinç kaybına neden olabilir.
NEM Havada asılı su buharıdır. Nem seviyesindeki artış aşırı küf/mantar ve bakteri üremesine neden olabilir; nem seviyelerinde azalma cilt problemlerine, solunum problemlerine, gözlerde kaşıntıya ve ağır alerjik reaksiyonlara neden olabilir.
%IQ Honeywell, kişinin soluduğu havanın kalitesine bağlı olarak, kullanılan IQ yüzdesini belirleyebilecek özel bir algoritma geliştirmiştir. Bu yüzde, bireysel IQ'yü değil sadece bir toplam bilişsel yeti yüzdesini ifade eder. CO2, TVOC ve PM2.5 seviyelerinden doğrudan etkilenen çeşitli çevresel faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Kaliteli bir hava ortamı bilişsel becerileri artırabilir ve çeşitli etkinlikleri iyileştirebilir. Düşük %IQ seviyeleri, bulunduğunuz ortamın gelişmiş bilişsel fonksiyonlarda düşük performansa neden olabileceği anlamına gelir

Özellikler ve Veri Formu

Honeywell Hava Kalitesi Monitörü göstergelerini ve önerilen değerlerini aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

GÖSTERGE YEŞİL TURUNCU KIRMIZI ALGILAMA ARALIĞI
PM2.5 0 &mikrog/m³ ila 79 &mikrog/m³ 80 &mikrog/m³ ila 199 &mikrog/m³   ≥ 200 &mikrog/m³ 
HCHO <0.08 ppm >0.08 ppm 0 ppm ila 2 ppm
TVOC <0.03 ppm >0.38 ppm 0.12 ppm ila 0.99 ppm
CO₂ <1000 ppm >1000 ppm 400 ppm ila 2000 ppm
%IQ >60% <60% 0% ila 100%
NEM 0% ila 100%
SICAKLIK 10℃ ila 40℃ [50℉ ila 104℉]

Honeywell Hava Kalitesi Dedektörü

Honeywell Hava Kalitesi Dedektörü, gerçek zamanlı sayısal hava kalitesi verileri oluşturabilen, çok işlevli bir cihazdır.Yaşadığınız ortamdaki (ev, ofis vb. ) hava kalitesini ölçer.PM2.5 ( 2.5 mikron altı Partikül Madde), HCHO (formaldehit), TVOC (Toplam Uçucu Organik Bileşen), CO2 (Karbondioksit), Sıcaklık, Nem ölçümlerini yapabilirWi-Fi bağlantısı üzerinden uzaktan izlemeiOS, Android Hava Kalitesi İzleme Uygulaması ( Honeywell IAQ)Honeywell-HKD.jpg (69 KB)
Honeywell-hava-kalite-dedektörü2.jpg (126 KB)
DATASHEET - 5

DATASHEET - 4

DATASHEET - 3

DATASHEET - 2
Tamamlayıcı Ürünler
Benzer Ürünler
Air Quality Board Dust - Amphenol Advanced Sensors
YENİ KARGO
BEDAVA
1.386,928 TL
62,424 USD +KDV
Air Quality Board CO2 Dust Humid - Amphenol Advanced Sensors
YENİ HIZLI
GÖNDERİ
KARGO
BEDAVA
3.436,882 TL
154,690 USD +KDV
Son Bakılan Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.