| 830003206B - WÜRTH ELEKTRONIK - WE-XTAL QUARTZ CRYSTAL 12.0 MHZ; | |
| Packaging | Bulk |
| Package / Case | HC-49/U |
| Load Capacitance | 30pF |
| Size / Dimension | 0.435" L x 0.183" W (11.05mm x 4.65mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Type | MHz Crystal |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Frequency Stability | ±30ppm |
| Frequency Tolerance | ±20ppm |
| Operating Mode | Fundamental |
| Ratings | - |
| Height - Seated (Max) | 0.530" (13.46mm) |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 35 Ohms |
| Frequency | 12 MHz |