| MC-405 32.0000K-R3: PURE SN - EPSON - CRYSTAL 32.0000KHZ 15PF SMD | |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Package / Case | 4-SOJ, 2.29mm pitch |
| Load Capacitance | 15pF |
| Size / Dimension | 0.378" L x 0.160" W (9.60mm x 4.06mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | kHz Crystal (Tuning Fork) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency Stability | - |
| Frequency Tolerance | ±20ppm |
| Operating Mode | Fundamental |
| Ratings | - |
| Height - Seated (Max) | 0.142" (3.60mm) |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 35 kOhms |
| Frequency | 32 kHz |