| ECS-271.2-10-47B-JTN-TR - ECS INC. - CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD | |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Load Capacitance | 10pF |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | MHz Crystal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency Stability | ±20ppm |
| Frequency Tolerance | ±20ppm |
| Operating Mode | Fundamental |
| Ratings | - |
| Height - Seated (Max) | 0.014" (0.35mm) |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 100 Ohms |
| Frequency | 27.12 MHz |