| TS3704IPT - STMICROELECTRONICS - IC COMPARATOR 4 GEN PUR 14TSSOP | |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Output Type | CMOS, Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Elements | 4 |
| Type | General Purpose |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.7V ~ 16V, ±1.35V ~ 8V |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Propagation Delay (Max) | - |
| Current - Quiescent (Max) | 25µA |
| Voltage - Input Offset (Max) | 5mV @ 10V |
| Current - Input Bias (Max) | 1pA @ 5V |
| Current - Output (Typ) | 20mA |
| CMRR, PSRR (Typ) | 80dB CMRR |
| Hysteresis | - |