| LT8705EUHF#PBF - ANALOG DEVICES INC. - IC REG CTRLR BUCK-BOOST 38QFN | |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 38-WFQFN Exposed Pad |
| Output Type | Transistor Driver |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Step-Up/Step-Down |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 100kHz ~ 400kHz |
| Topology | Buck-Boost |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.8V ~ 80V |
| Supplier Device Package | 38-QFN (5x7) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Control Features | Enable, Frequency Control, Soft Start |
| Serial Interfaces | - |
| Output Phases | 2 |
| Duty Cycle (Max) | - |
| Clock Sync | Yes |
| Number of Outputs | 2 |