| PAS6322.200NLT - PULSE ELECTRONICS POWER - XFRMR CURRENT SENSE 1:120 50A | |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Size / Dimension | 0.122" L x 0.252" W (3.10mm x 6.40mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Invasive |
| Termination Style | Gull Wing |
| DC Resistance (DCR) | 0.5mOhm Primary, 12Ohm Secondary Max |
| Turns Ratio - Primary:Secondary | 1:200 |
| ET (Volt-Time) | - |
| Frequency Range | 20kHz ~ 1MHz |
| Ratings | - |
| Height - Seated (Max) | 0.029" (0.73mm) |
| Current Ratio | - |
| Inductance | 17.5 mH |
| Current Rating (Amps) | 50 A |