| 1658-G21-02-P10-5A - E-T-A - CIR BRKR THRM 5A 240VAC/28VDC | |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Breaker Type | Thermal |
| Current Rating (Amps) | 5A |
| Voltage Rating - AC | 240 V |
| Voltage Rating - DC | 28 V |
| Actuator Type | Push to Reset |
| Number of Poles | 1 |
| Illumination | None |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Approval Agency | CE, CSA C22.2 No 235, IEC 60934, UL1077 |