| CC3351ENJARSBR - TEXAS INSTRUMENTS - SIMPLELIN DUAL-BAND 2.4 AND 5 | |
| Type | TxRx Only |
| RF Family/Standard | Bluetooth, WiFi |
| Protocol | 802.11b/g/n/ax, Bluetooth v5.4 |
| Modulation | OFDM |
| Frequency | 2.4GHz, 5GHz |
| Data Rate (Max) | 50Mbps |
| Power - Output | 20.5dBm |
| Sensitivity | - |
| Memory Size | - |
| Serial Interfaces | HCI, SDIO, SPI, UART |
| Voltage - Supply | 1.62V ~ 1.98V, 3V ~ 3.6V |
| Current - Receiving | 0mA ~ 62mA |
| Current - Transmitting | 92mA ~ 270mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 40-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 40-WQFN (5x5) |