| TMUX7612PWR - TEXAS INSTRUMENTS - 50V, 1.3 RON, 1:1 (SPST) FOUR-CH | |
| Switch Circuit | SPST - Closed |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 1:1 |
| Number of Circuits | 4 |
| On-State Resistance (Max) | 1.35Ohm |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 5mOhm |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 4.5V ~ 50V |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | - |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 3µs, 2µs |
| -3db Bandwidth | 200MHz |
| Charge Injection | 6.5pC |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 24pF, 24pF |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 300pA |
| Crosstalk | -100dB @ 1MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |