| LFCW-103+ - MINI-CIRCUITS - LTCC LOW PASS FILTER, DC - 10000 | |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric), 4 PC Pad |
| Filter Type | Low Pass |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Impedance | 50Ohm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 11.4GHz |
| Insertion Loss | 2.3dB |
| Height (Max) | 0.024" (0.60mm) |