| LFCV-1450+ - MINI-CIRCUITS - LTCC LOW PASS FILTER, DC - 1450 | |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Filter Type | Low Pass |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Impedance | 50Ohm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 1.5GHz |
| Insertion Loss | 2.2dB |
| Height (Max) | 0.059" (1.51mm) |