| ANT11SEBQE - CIT RELAY AND SWITCH - SWITCH TOGGLE SPDT SOLDER SEAL | |
| Packaging | Bulk |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Circuit | SPDT |
| Switch Function | On-On |
| Current Rating (Amps) | 5A (AC/DC) |
| Voltage Rating - AC | 120V |
| Voltage Rating - DC | 28V |
| Actuator Type | Standard Round |
| Actuator Length | 10.41mm |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Illumination Type, Color | - |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Termination Style | Solder Lug |
| Panel Cutout Dimensions | - |
| Bushing Thread | 1/4-40 |
| Ingress Protection | - |
| Features | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |