| ANR11R11P2VQE - CIT RELAY AND SWITCH - MINIATURE ROCKER SWITCH, SPDT RA | |
| Packaging | Bulk |
| Features | - |
| Current Rating (Amps) | 5A (AC/DC) |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle, Vertical |
| Circuit | SPDT |
| Switch Function | On-On |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Termination Style | PC Pin |
| Illumination Type, Color | - |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Actuator Type | Concave (Curved) |
| Ingress Protection | - |
| Panel Cutout Dimensions | - |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Actuator Marking | No Marking |
| Voltage Rating - AC | 120 V |
| Voltage Rating - DC | 28 V |